2021: LJUDI HVALA!

[KLUB SU LJUDI] Dok iza sebe ostavljamo zadnje sate stare godine i pogledamo unatrag sve što je postignuto stane u dvije riječi: LJUDI HVALA!
Najprije hvala na strpljenju i razumijevanju, jer znali smo (Klub) i sami posumnjati da su neke stvari moguće ali nismo odustajali. Zatim, hvala na podršci i angažmanu iako se nekad i štošta činilo besmislenim. A najviše i iskreno hvala što ste bezuvjetno bili i ostali uz klub jer KLUB SU LJUDI!

Kad smo prije par godina skupili glave i složili plan, ozbiljnije se suočili sa problemima - krenuli od sebe, upravo je ova uskoro stara 2021. godina označena kao kraj stabilizacijskog ciklusa. Tada naravno nismo ni mogli pomisliti na pandemije i prekide natjecanja, zabrane, inflacije i  smanjenja sufinanciranja  ali plan nam je svejedno uspješno ostvaren:

  • Klub je vratio sve dugove i danas uspješno posluje,
  • organizacijski i infrastrukturno smo napravili planirani iskorak,
  • na sportskom planu su ostvareni  nevjerojatni rezultati.

Podmireni su dugovi veći od 160.000kn iz prošlih razdoblja i klub danas nema otvorenih obveza, uz sva povećanja troškova i smanjenje sufinanciranja. U gradski objekt kojim upravljamo iz sredstava od donacija, sponziratsva i članarina uloženo je preko 150.000kn (fasada, stolarija, lokal, ograda, reflektori...). Organizirali smo izdvojeno tajništvo za Školu nogometa, reoranizirali rad trenera, pred nama su nove rotacije i osvježenja. Postignuti su izvrsni sportski rezultati, uz 13 natjecateljskih selekcija organizirali smo rad predškolaca, osnovali izdvojenu selekciju za djevojčice i omogućili profesionalni trening za vratare. Svlačione smo (doslovno) izganjali od Grada, uveli plin i riješili grijanje. Organizirali redovito LIMAČ-ZAGIĆ Ljetni kup u Buzinu i ostale turnire. Svima bili dragi domaćin. Ostali smo u ovoj 2021. godini bez dva aktivna člana i prijatelja, bez Binđe i Žarea...

Naravno, većina aktivnosti nije bila vidljiva članstvu pa je posebno zbog toga Vaše povjerenje, podrška i strpljenje prema Klubu zaslužilo ovo prednovogodišnje HVALA!

Konkretnije o svim aktivnostima i ostvarenjima iz prošlog vremena bilo je riječi na skupštini u proljeće, koja je ujedno bila i izborna kada je uz (re)izbor Uprave prihvaćen plan za nadolazeće razdoblje.  Krećemo u ovi ciklus te su pred nama novi izazovi i ambiciozni ciljevi:

Prvi cilj je u idućem srednjeročnom razdoblju poboljšati sportsku infrastrukturu i time konačno osigirati klubu održivost provođenja programa rada za 13 selekcija za što je iznimno važno da se na glavno igralište postavi umjetna trava i osigura rasvjeta!

Obzirom na sve veći broj djece i selekcija, razinu natjecanja ekipa, tradiciju i napredak u radu kojim smo svake godine bolji, organiziraniji i transparentni, strateški cilje je postati i samoodrživ kroz osiguranje adekvatne sportske inforastrukture. Posebno što svi klubovi našega, a neki i nižeg, ranga na području grada Zagreba imaju na raspolaganju umjetu travu i rasvjetu glavnog terena, dok na području Novog Zagreba (istok) osim profesionalnih klubova 1.HNL nema odgovarajući uvjeta u tom smislu. Klub će aktivno raditi na realizaciji ovog projekta i svi koji mogu pomoći su dobrodošli.

Od sportskih ciljeva držimo realno ostvarivim: Seniore (konačno) plasirati u 4. HNL (ili adekvatni stupanj natjecanja u slučaju reorganizacije liga), te izlazne generacije pioniria i mlađih pioniri u 1. HNS središte gdje pripadaju i trebali su biti ove godine. Ostale generacije da se odgovarajuće razvijaju i kvalitativno i kvantitativno napreduju. Cilj je pojačati selekciju curica (trenutno ispod 15 djevojčica) i prijaviti ženske ekipe u nadolazećim sezonama.

Klub će iduće (umjesto tekuće 2021. pandemijske) svečano obilježiti 75 godina osnutka i 25 godina rada Škole nogometa.


Sve ovo nije bilo moguće ostvarili i besmisleno je planirati bez Vas (nas) koji jeste ovaj Klub. Plan aktivnosti službeno će biti predstavljen početkom 2022. godine za kada je planirano i održavanje redovne godišnje skupštine. Do tada uživajmo u postignutim rezultatima i ispratimo u veselju 2021. godinu, napunimo baterije za novu, još bolju, Godinu. Veseli i zdravi bili!