Povijest kluba

NK Mladost iz Buzina je osnovan 1946. godine i član je tadašnje Zagrebačke lige.

Predsjednik kluba tada je bio Juraj Vrbanić, a tajnik kluba je Josip Vrbanić. Do 1953. godine Mladost se natjecala u podsavezu Sisak,a nakon toga u podsavezu Zagreb.

Od 1960. do 1964. prelazi put od IV razreda do Zagrebačke lige. Najveće zasluge u tom periodu idu Nikoli Maloviću, Branku Kopunu, braći Ban, Ivici Babuderu, braći Kranjčina…

Fotografija
Stoje s lijeva na desno: inž. Juraj Babić (trener), Mato Benek,Valent Vidović, Stjepan Babić, Mijo Zelarec, Franjo Kopun, Vlado Cinhauer, Mirko Kopun, Stjepan Vrbanić, Josip Vrbanić (tajnik),
Juraj Vrbanić (predsjednik).
Čuče: Stjepan Zbiljski, Mijo Kranjčina, Ivan Peranec, Mirko Vrbanić.


Nogometni klub Mladost-Buzin, udruga upisana u registar sportskih udruga, osnovan je 1946. godine sa nizom uspjeha i nogometnom tradicijom u seniorskom nogometu te u radu s mladeži. Selekcije Kluba aktivno sudjeluju u službenim natjecanjima Hrvatskog nogometnog saveza, Zagrebačkog nogometnog saveza te na domaćim i međunardnim turnirima - od kojih neke i sami organizamo. Klub, sukladno ciljevima osnivanja, sustavno djeluje na razvoju sporta s naglaskom na odgoj mladeži kroz aktivnosti naše Škole nogometa. Dodatno, u našem klubu nalazi se sjedište i Komisije za veterane ZNS-a te su naši veterani bili i državni prvaci.

Klub kroz cijelu svoju povijest veliku pažnju posvećuje radu s djecom te u našoj Školi nogometa trenira i natječe nekoliko stotina djece (257, srpanj 2021.), kako iz samog naselja Buzin tako i s cijelog područja Novog Zagreba ali i šire. Pred natjecateljsku sezonu 2006/07, u ljeto 2006. formalno je organizirana Škola nogometa Mladost-Buzin, od osnivanja administrativno dio kluba.

Sportski rezultati i stručno-pedagoški rad osigurali su kontinuirani napredak ŠN pa u sezoni 2021/22 svako godište nastupa u svojim ligama, od čega se čak četiri selekcije (juniori, kadeti, izlazni pioniri i izlazni mlađi pioniri) natječu u ligama Središta Zagreb (drugi i treći nacionalni rang). Uz jedanaest selekcija natjecatelja ŠN čine selekcije prednatjecatelja (Nogometna školica), djevojčica te je izdvojeno organiziran stručni rad sa vratarima. Sva djeca sudjeluju u natjecanjima (ligaškim ili turnirskim, odnosno prijateljskim utakmicama). ŠN je formalni organizator tradicionalnog (12 godina) međunarodnog turnira LIMAČ-ZAGIĆ ljetni kup u Buzinu.


 - Najbolji rezultati
NK Mladost-Buzin u lipnju 2005. igra kvalifikacije za 3. HNL protiv NK Ogulina (1-0, 0-1).

- Legendarni igrači, treneri, predsjednici, tajnici, dužnosnici ...
NK Mladost-Buzin dala je mnoge igrače koji su izgradili zavidne karijere kao Božidar Bakota (legenda Sturma iz Graza), Dario Krešić (Bayer Leverkusen),
Mirko Vrbanić (igrao za GNK Dinamo Zagreb), Fran Tudor (reprezentativac, igrao za HNK Hajduk Split) kao i mnogi drugi.
Nesbičan trag u razvoju kluba ostavio je višegodišnji dužnosnik kluba g. Vlado Banek.  

- Kapacitet gledališta, najveća gledanost (ako imaju podatke)
Na igralištu u Buzinu pripremne treninge odrađuju selekcije Hrvatskog nogometnog saveza poput U-21 reprezentacije i ženske A reprezentacije, te prvoligaški klubovi. Također, NK Mladost- Buzin ugostio je i reprezentacije iz drugih država poput U-21 reprezentacije Italije, U-19 reprezentacije Nizozemske i A reprezentacije Cipra. Na terenima u Buzinu održan je i dio natjecanja Europskih sveučilišnih igara Zagreb-Rijeka 2016
Najveća gledanost na igralištu NK Mladost-Buzin registrirana je tijekom kvalifikacijske utakmice za ulazak u 3 HNL, protiv NK Ogulina (lipanj 2005.) kada je utakmicu pratilo 700-tinjak gledatelja.