Pravilnik Škole nogometa

NK Mladost Buzin je mjesto kvalitetnog rada, međusobnog uvažavanja i tolerancije.
Školu nogometa pohađaju djeca koja već u ranoj dobi pokazuju interes za nogomet, kako bi što kvalitetnije razvili svoje vještine kroz svrsishodan i dobro planiran trening. Škola nogometa je mjesto međusobne komunikacije između trenera, sportaša i roditelja.

Kako bi poboljšali kvalitetu međusobne komunikacije između trenera, sportaša i roditelja, kao i kvalitetnu provedbu trenažnog procesa kod trenera i kod sportaša pripremili smo Kodekse ponašanja istih.

Treneri
Na treningu

• Trener je nositelj kvalitete rada na treningu.
• Trener dolazi najmanje 15 minuta prije početka aktivnosti, a odlazi posljednji.
• Trening odrađuje u sportskoj opremi.
• Za svakodnevne aktivnosti uz pomoć djece preuzima i vraća opremu.
• Aktivno sudjeluje na satu treninga (demonstracija elemenata tehnike i taktike), te provodi aktivan nadzor nad djecom s kojom radi.
• Objašnjenja i upute trebaju biti jasne i dostupne djetetu.
• Tijekom termina treninga posvećen je djeci, ne razgovara na mobitel, niti sa roditeljima.
• Poštuje sebe i djecu s kojom radi.
• Poštuje dogovorene odluke Škole nogometa o rasporedu i mjestu održavanja trenažnih aktivnosti i utakmica.
• Obavezno i aktivno sudjeluje u radu Škole nogometa.
• Jedan dan mjesečno uz određenu satnicu, posvećuje vrijeme roditeljima djece s kojom radi.

Na natjecanju

• Svojim primjerenim ponašanjem i vođenjem natjecanja, daje primjer djeci i službenim osobama (sucima, delegatima i dr.).
• Služi se pedagoškim jezikom i rječnikom u komuniciranju sa svim sudionicima natjecanja.
• Sudjeluju na natjecanju u sportskoj odjeći i obući.
• Trener na natjecanje donosi ostalu sportsku opremu ukoliko za to ima potrebe.

Na javnim mjestima

• Svojim ponašanjem ne šteti osobnom ugledu i ugledu kluba.
• Iskazuje svoju odanost i lojalnost prema klubu bez ustručavanja u svim kontaktima sa pojedincima i institucijama.
• Ne ulazi u kontakte i suradnju s osobama i institucijama koje mogu štetiti radu i ugledu kluba.
• Svojim djelovanjem i ponašanjem na javnom mjestu je uzor svima.

Polaznici škole nogometa
Na treningu

• Dolazi na trening 10 minuta prije početka i odijeva se u sportsku opremu kako bi pravovremeno bio spreman za trening.
• Tijekom treninga je aktivan i motiviran.
• Sluša trenera na treningu.
• Pravovremeno s trenerom komunicira o svim pitanjima vezanim uz trening.
• Ukoliko nije u mogućnosti doći na trening na vrijeme obavještava trenera. Izostanak sa treninga mora biti opravdan od roditelja ili liječnika.

Na natjecanju

• Dolazi točno i na vrijeme na svako natjecanje.
• Ukoliko nije u mogućnosti doći na natjecanje na vrijeme obavještava trenera. Razlog nedolaska mora biti opravdan.
• Sluša trenera na natjecanju.
• Primjenjuje načela fair – playa na natjecanju.
• Poštuje protivnika, suce, službene osobe i gledatelje.
• Slavi pobjedu ili prihvaća poraz s dostojanstvom.

Roditelji
Na treningu i natjecanju

• Za vrijeme treninga i natjecanja nije dozvoljen ulazak na sportske objekte i druge službene prostore kluba.
• Prije, za vrijeme i poslije natjecanja ili treninga ne savjetuje trenera kako da radi svoj posao.
• Ne dobacuje nedolične komentare djeci, trenerima, delegatima i drugim službenim osobama te roditeljima druge djece.
• Ne pokušava biti trener svome djetetu za vrijeme treninga i natjecanja.